Další dva kroky při cestě za titulem udělány!

Sezona již vstoupila do fáze, kdy nás každé vítězství výrazně posouvá k celkovému prvenství. Můžeme se také spolehnout na to, že naši nejbližší pronásledovatelé mají obtížný los a často hrají proti sobě a ztrácí body. Nás po týdenní pauze od zápasu v Havlíčkově Brodě čekal papírově jednoduchý zápas na půdě  Lokomotivy Vršovice a poté těžké domácí utkání proti stále se lepšícímu Loko České Budějovice. Papírové předpoklady se tentokráte naplnily bezezbytku…

Lokomotiva Vršovice – Libčice 23:37 (10:18)

Proti poslednímu týmu soutěže jsme nezačali úplně dobře. Chvilku hráčům trvalo se seznámit se specifikami povrchu a místní nafukovačky. Během pár minut jsme ovšem zápas ovládli a nepřipustili žádné drama. Větší prostor dostali hráči širšího kádru a tradiční opory sledovali utkání usazeni na školních lavičkách. Střelecky dobré utkání odehrál Tonda Starka a dařilo se také bývalým hráčům Lokotky Pavlu Kotisovi a Davidu Telvakovi, kteří měli zvýšenou motivaci se ukázat. Celkově lze o tomto utkání konstatovat, že se podařilo získat dva body a nikdo se nezranil. Víc jsme si nemohli od tohoto zápasu přát.

Libčice – Loko České Budějovice 31:26 (15:14)

České Budějovice patří mezi jediné dva týmy, které nám zatím dokázaly vzít body. Po tragickém vstupu do soutěže se tento tým rozehrál k velkým výkonům a první to odnesl náš tým v 7. kole, kdy jsme byli rádi za spravedlivou remízu 26:26. S odstupem času je možné říci, že to byl dobrý bod. Soupeř následně dokázal porazit Žďár, Prahu 4, remízovat v Třeboni a uhrát další pěkné výsledky. Věděli jsme, že se nezaleknou našeho prvního místa a po předchozí remíze si na nás budou věřit. Podařil se nám perfektně vstup do utkání, kdy jsme eliminovali hlavní zbraň soupeře a to rychlou lajnu od Radka Mráze na druhou stranu s dohrávkou na krajní spojku a případně ještě dále do křídla. V útoku nám vycházelo naprosto vše a bylo z toho rychlé vedení 5:1. Až moc jsme se spoléhali, že vše střelecky dohraje Dima Tsunaev, který dal z našich prvních 9 branek rovných 7. Soupeř ho vzal na osobku a ostatní hráči najednou nevěděli, jak si s tím poradit. Soupeř měl navíc nevídané štěstí, že se k němu odrazil každý míč a z dorážek dával laciné branky. Naše mizérie vyústila v to, že jsme řešili jakýkoliv výrok rozhodčích a to je vždy cesta do sportovního pekla. Soupeř nás začal trestat jednoduchými brankami z trháků a rázem to bylo 11:14 v náš neprospěch. Naštěstí soupeř musel začít střídat své klíčové spojky a zvětšeným nasazením se nám podařilo během pár minut stav otočit na poločasových 15:14. Druhý poločas byl boj o každou branku a až do 56. minuty si žádný tým nevybudoval rozhodující náskok. Soupeř se prosazoval hrou, na kterou jsme se připravovali, ale v zápalu boje jsme jaksi zapomněli, jak to máme bránit. Každou akci si připravil do jasné střelecké pozice, kterou většinou proměnil. My jsme se prosazovali složitěji, ale stále jsme drželi vyrovnaný stav. Zlom přišel až v samotném závěru, kdy jsme si díky ztrátám soupeře a rychlému přechodu vypracovali náskok 28:26. Budějovice měly ještě šanci utkání zdramatizovat, ale na začátku své přesilovky neproměnily trestuhodně sedmičku. Z následného útoku jsme dali další gól a po dalším neproměněném náskoku bylo o našem vítězství rozhodnuto. Konečný výsledek byl tedy 31:26, ale náš stolek nenapsal soupeři závěrečný regulérní 27 gól, který samozřejmě nic neřešil. Celkově musím říct, že stolku se toto utkání po delší době nepovedlo (opomenutá signalizace time-outu, špatné časování trestů, zapisování branek a další věci). Obrovsky cenné vítězství se tedy nerodilo lehce a ukázalo se, že České Budějovice patří podle aktuální formy mezi přední týmy naší soutěže a příští rok mohou myslet na příčky nejvyšší. Z našich hráčů zářil 15 minut Dima Tsunaev, ale pak ho soupeř osobní obrannou zcela eliminoval. Obrovský prostor realizovat se měl Lukáš Waigner, který za poslední roky určitě nedostal takovou volnost ke střelbě z volné ruky. Jeho celkových 5 branek je v tomto ohledu poměrně málo. Ostatní hráči příkladně bojovali, ale bylo tam až moc individuálních chyb, na kterých je třeba pracovat.

V tabulce nyní držíme první příčku a ohrozit nás může zřejmě jen Třeboň, u které hrajeme v předposledním kole. Ve hře je ještě 8 bodů, takže bude třeba přidat další body. Příštím soupeřem bude tým Zruče, který se nachází v nižších patrech tabulky, ale všichni víme, že ve Zruči to nikdy není jednoduché.