3. kolo českého poháru opět dobito!!!

Pomalu se z toho stává vcelku příjemná tradice – tropické počasí jistojistě ustupuje babímu létu, muži mají před dlouhým obdobím zimy naposledy možnost pokukovat po obnažených babích stehýnkách a Libčice bojují v rámci 2. kola českého poháru o zajímavou možnost zahrát si zase jednou se špičkou české klubové házené.

Ani tento rok tomu nebylo jinak. Uplynulou neděli panovalo v Libčicích nad Vltavou příjemných 23 stupňů celsia, slunce svítilo „tak akorát“, a tak nebylo divu, že se na duel 2. kola proti tradičnímu účastníkovi 1. ligy z Chodova přišlo podívat poměrně početné libčické publikum a dotvořilo pro domácí zase jednou velice příjemné házenkářské odpoledne.

Asi největší změnou ve složení našeho týmu byla rošáda na pozici kouče, kde kvůli absenci Martina Breyla a Milana Kyselici usedl na rozpálenou popelnici u naší lavičky náš dlouholetý spoluhráč a doslova nepřehlédnutelná persona libčické házené Luboš Manda, kterému kryl záda jeho bratr Láďa, další z významných postav našeho klubu. Jindy citelná ztráta se tak díky bratrům Mandovým proměnila v naši výhodu, neboť hecování manšaftu slovy „a kdo nebude makat, toho sundám…“ zní od Luboše tak nějak více motivačně…

Do zápasu jsme vstoupili poměrně koncentrovaně. Hlavním pozitivem naší hry byla solidní obrana se slušným osobním nasazením, za kterou ve velkém stylu dochytával Michal Šimánek. V útoku se nám poměrně dařilo proměňovat naše šance, a tak jsme hned od prvních minut duelu začali budovat brankový náskok. Poločasové skóre 14:7 potvrzuje naší slušnou obrannou práci v 1. půli a celkově pozitivní průběh zápasu pro naše barvy.

Hra v druhé půli vcelku kopírovala průběh 1. poločasu s tím, že obě mužstva kladla o něco menší důraz na usilovné bránění. Chodovští se sice pokoušeli zatlačit a přiblížit se ve skóre na dostřel, ale nám se na tyto snahy dařilo poměrně dobře reagovat a až do konce utkání jsme žádné nervy nepřipustili.

Nejlepším libčickým střelcem utkání se stal Lukáš Weigner, který podal opravdu kvalitní výkon, nicméně velice pozitivním faktem je bezesporu skutečnost, že mezi střelce tohoto zápasu se zapsali všichni naši hráči určeni pro hru v poli a celkově se náš výkon toho dne dal označit za „týmový“.

A tak nezbývá, než poděkovat Vám fanouškům!!! Společně jsme již 3. rokem po sobě dobili 3. kolo Českého poháru a máme tak možnost zahánět podzimní pochmurné nálady atraktivními duely s nejkvalitnějšími manšafty naší vlasti. Těšíme se na los, o kterém Vás samozřejmě budeme informovat…

Již tuto sobotu 19. září začínáme naší pouť jihozápadní částí 2. ligy na hřišti Českých Budějovic. Zveme proto všechny libčické turisty do tohoto atraktivního kraje!!! O výsledku tohoto zápasu poreferujeme v dalším článku, tak nepřestávejte sledovat náš web, případně šiřte povědomí o naší stále se zlepšující aplikaci pro chytré telefony. Mějte se krásně a do nové sezóny spoustu příjemných házenkářských zážitků!!!