Závod se konal na brněnském výstavišti jako vloni a měl zajímavost, že den předtím závodili žáci středních škol a učilišť. Vítězem byl jako stálice Matěj Cigl, který nastoupil i při sobotním memoriálu za Sokol Brno I. a překonal světový čas libčického dorosteneckého mistra republiky Karla Jandy o 7 setinek sekundy z roku 2012 a to z času 3,06 sec., který vydržel 5 let, na světový čas a rekord 2,99 vteřiny. Blahopřejeme!

Za muže nastoupilo 25 borců z celé republiky. Závodilo se na 4 kola na 8 m bez přírazu. Byl to skvělý souboj svalnatých mužů, jejž si prošli tvrdými tréninky zejména ve shybech.

Jako nejlepší byl opět Ing. Štěpán Muchka ze Sokola Ml. Boleslav, druhý skončil pražský JUDr. Košťák z ŠSK Palestra, třetí bývalý vítězný dorostenec před 2 lety ze Sokola Brno I. Pavel Macháň.

Na čtvrtém místě již tradičně Karel Janda ze Sokola Libčice n./Vlt., který má navíc, a náš Vráťa Vorel skončil na pěkném 11. místě z 25 borců. A tak nezbývá než naším borcům popřát hodně štěstí a zdraví v tvrdé přípravě na Mistrovství republiky v prosinci 2016, kde to bude souboj plný překvapení.

Jarda Novák vzdělavatel