Krajský přebor v plavání župy Jungmannovy, odboru Všestrannosti konaný 21.1.17 v Hořovicích.

Nejen talent, ale poctivý trénink opět přinesl ve velké konkurenci na krajském župním přeboru sokolstva všestrannosti v plavání své výsledky i naší TJ Sokol Libčice.

Jsou to tři zlaté medaile a jedna stříbrná medaile. Skvělý začátek do celoročního 11 boje (žactvo 10 boji) v gymnastice, atletice a šplhu, jež vrcholí přeborem republiky a ČOS v květnu až červnu v Praze a pokračuje Velkými cenami a memoriály z nichž i my jeden tento celorepublikový pořádáme jako Memoriál Jardy Gruncla a sokolů zakládajících a velkou cenu města Libčic jako pořadatelé.

Z přihlášených závodníků a závodnic z počtu šestnácti, trochu zařádilo nachlazení a chřipka, a tak jsme nakonec dorazili na tento krajský přebor v plavání jen ve složení: v kategorii předškoláků v jednom žáku, pětiletém Péťovi Kolářovi, který přes drobné nastuzení zabojoval a z celkového počtu deseti závodících bez rozdílu pohlaví a stanul na postu nejvyšším a získal pro Libčice zlatou medaili.

Přebor župy Jungmannovy v plavání

V kategorii mladších žáků, ročníku 2008 a 2009 vyhrál náš další borec Vojta Kolář v rozplavbě na 25m v obrovské konkurenci z Černošic, Příbrami, Dobřichovic, Horoměřic, Mníšku, Králova Dvora, Hořovic ,Komárova, Berouna, Dobříše, Roztok, Let a dalších sokolských jednot středočeského kraje, opět získal pro libčický sokol zlato a tak plně nahradil dalších osm našich nemocných žáků a žákyň.

V kategorii dospělých a to žen na 100m skončila naše Aneta Svobodová na celkovém krásném 2. místě a získala stříbrnou medaili.

V kategorii mužů se postavilo na startovní čáru 27 závodníků. Z našich: Karel Janda, Tomáš Krupička, Vratislav Vorel a loňský dorostenec a od letoška muž Jan Pokorný a zabojovali i za dva naše nemocné, Václava Krause a Jardu Nováka ml. V konkurenci tradičních plavců zejména z Černošic, Příbrami a Hořovic, získal 1. místo a zlato náš Jan Pokorný z TJ Sokol Libčice ve vynikajícím souboji na 100m volným způsobem. Na 2. místě skončil příbramský Jan Šindelář (držel po dobu 5 let 1. místo) a na 3. místě jeho spolubojovník Jiří Kotlan. Ostatní naši se důstojně zařadili mezi ostatních 27, jako Vráťa Vorel 7., Karel Janda 18. a Tomáš Krupička 20.

Nezbývá než popřát do dalších závodů na úrovni krajských a republikových přeborů naším žákům, žákyním ,ženám a mužům mnoho sil, trpělivosti a vůle v tvrdém tréninku, bez kterého nelze nejen zvítězit, ale vůbec se tohoto klání zúčastnit a získat tak krásný pocit, že jsem reprezentoval zdárně naše město, Všestrannost – mužskou část, kde jsou u nás i žákyně a ženy.

Nemáme krytý bazén, nemáme velkou sportovní halu, ale máme obětavé cvičence a trenéry. Bez finanční dotace od města bychom nemohli držet krok s těmi nejlepšími v kraji a republice v závodech všestrannosti jak v desetiboji, tak v jedenáctiboji. Vždyť vybavenost našeho nářadí a náčiní je daleko za odbory všestranností velkých sokolských jednot z Prahy, Brna, Mladé Boleslavi, i Příbrami, Hořovic, nebo Komárova a Černošic, kde mají nejen kryté bazény, ale i sportovní haly, kam mi musíme alespoň někdy vyjet zatrénovat, zejména s dětmi. Proto děkujeme za podporu města Libčic a našeho sokola. Mějme hlavně na mysli cvičení a výchovu dětí a mládeže a tu společně podporujme a možná bude hala i ve městě Libčice n./Vlt.